Milwaukee Drain Snake 18V M18FDCPF8-0C Skin Only
MODEL: M18FDCPF8-0C
TKD: ATM18FDCPF8-0C
Adding to cart… The item has been added
Seen it cheaper?
Learn More
Find a Tool Kit Depot store
Description
Features:
CABLE DRIVE LOCKING FEED SYSTEM
FULLY ENCLOSED DRUM
DRAIN SNAKE BUCKET
INSTANT SET UP
Specifications:
  • Drum Capacity: 6mm x 15m, 8mm x 15mm, 9.5mm x 10m
  • Powered Cable Feed/ Retract: Yes, CABLE DRIVE
  • Cable Lock: Yes, Twist Lock
  • Feed Lock: Yes, Twist Lock
  • Variable Spin Speed: 0-600 RPM
  • Variable Feed Speed: 0-203mm per second
  • LED Light: Yes
  • Length: 495mm
  • Weight (without cable): 3.7kg
Specifications
  • Battery Voltage: 18V