Holemaker Maxi-Cut TCT Cutter 150 MM Dia X 50 MM 1-1/4" Shank - MAX50-150B
MODEL: MAX50-150B
TKD: INMAX50-150B
Adding to cart… The item has been added
Seen it cheaper?
Learn More
Find a Tool Kit Depot store
Description
Features
  • The tungsten carbide cutting teeth can also be sharpened and replaced.
  • Pilot Pin To Suit 14mm to 17mm Diameter- SP16004
  • Pilot Pin To Suit 18mm Diameter and Above- SP18050
Specifications
  • Diameter: 150mm
  • Depth of Cut: 50mm
  • Pilot Pin Diameter: 8mm
  • Shank Diameter: 1-1/4" (31.75mm)