Unimig TIG Torch 26V 35/50 8 Meter - 26V-8MCP50
MODEL: 26V-8MCP50
TKD: WE26V-8MCP50
Adding to cart… The item has been added
Seen it cheaper?
Learn More
Find a Tool Kit Depot store
Description
Features
  • 180A output
  • Ergonomic handle
  • Flex-head compatible
Specifications
  • COOLING METHOD: Air Cooled DUTY CYCLE - DC: 35% @ 180A DUTY CYCLE - AC: 35% @ 125A LENGTHS (m): 4/8 DINSE SIZE: 10/25 , 35/50 ELECTRODE SIZE: 1.0-4.0 STANDARD: EN60974-7